Tutaj jesteś: W Sieci Opinii » Kamera w sieci

Kamera w sieci

Konrad Piasecki: Niegdysiejsza hiena roku, to dziś dobra robota

Antoni Trzmiel 04-10-2012, ostatnia aktualizacja 04-10-2012 18:17
screen wyborcza.pl
screen wyborcza.pl

ROL

Piotrowi Gembarowskiemu – laureatowi anty–nagrody środowiska dziennikarskiego „Hiena Roku” – jak pisze „Gazeta Wyborcza” – „podano pomocną dłoń”

Dwa najbardziej poczytne teksty wyborcza.pl – wedle samego serwisu:

Gembarowski wraca do politycznych wywiadów. I przyznaje: "Wywiad z Krzaklewskim złamał mi karierę"

Ton narracji dziennikarskiej poprzedzającej rozmowę jest także, oględnie mówiąc, ciekawy:

Nieco zapomniany Piotr Gembarowski, były dziennikarz TVP, po latach wraca do robienia wywiadów z politykami

Piotr Gembarowski to m.in. dawny prezenter "Teleexpressu".

W 2000 r. tuż przed wyborami prezydenckimi zasłynął niszczącym wywiadem z kandydatem prawicy Marianem Krzaklewskim. Zarzucono mu wykonanie politycznego zamówienia rządzącej wówczas w TVP lewicy. - To złamało mi karierę - przyznaje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

W chwili wywiadu z Krzaklewskim miał już 10-letni staż w TVP. Od ośmiu lat jest poza telewizją, od 4 praktycznie poza mediami. Teraz będzie znowu pytał polityków. Pomocną dłoń podała mu niszowa Superstacja.

Pomocnych dłoni więcej – czołowy dziennikarz RMF FM i TVN24 Konrad Piasecki na Twitterze pisze:

Obejrzałem po latach ten wywiad i myślę czy dzisiaj nie uznano by go (gdyby nie parę błedów prowadzącego) za good job

Trzeba umieć docenić „dobrą robotę” – oceńcie państwo sami, bo nam nie wypada inaczej upadku dziennikarskiej komentować niż milczeniem:

 

Przeczytaj więcej o:  Konrad Piasecki , media głównego nurtu , Piotr Gembarowski , SDP

Źródło: wyborcza.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Komentowane
na ostro
Czytane
na gorąco

Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Donald Tusk w 2007 r. za "Gazeta Wyborcza"
common