Tutaj jesteś: W Sieci Opinii » Za burta absurdu

Za burta absurdu

Szwecja nową Koreą Północną, czyli jak nie robić propagandy

osk 03-04-2014, ostatnia aktualizacja 03-04-2014 14:49
Pat Robertson
Pat Robertson
źródło: Wikimedia Commons

"Wstrząsający" reportaż ze Szwecji amerykańskiej telewizji

Jak wiadomo, w Stanach Zjednoczonych wszystko jest większe. Największa gospodarka świata, najpotężniejsza armia, największe samochody, najszersze drogi, ogromne przestrzenie, jeszcze ogromniejsze porcje jedzenia ... można by tak długo wymieniać (generalnie odnieść można wrażenie, że Amerykanie mają czasem problem ze zdefiniowaniem pojęcia umiaru). Większy - i znacznie bardziej ekstremalny -  jest też amerykański odpowiednik naszego ojca Rydzyka. Jest nim były protestancki pastor Pat Robertson, były kandydat na prezydenta, były sojusznik krwawego liberyjskiego dyktatora, założyciel własnej uczelni wyższej i przede wszystkim właściciel sieci mediów "chrześcijańskich" skupionych wokół telewizji Christian Broadcasting Network, CBN.

Na jej antenie można zobaczyć rzeczy wprost nieprawdopodobne, włącznie z ostrzeżeniami o syjonistycznych spiskach oraz informacjami o tym, że zamach z 11 września to kara Boża za liberalizm. Zaś w jednym z ostatnich swoich programów - oglądanych przez ponad milion widzów - dziennikarz telewizji porównał Szwecję do Korei Północnej.

Reportaż ten jest fantastycznym przykładem tego, jak nie powinno się uprawiać propagandy - szczególnie takiej, która zawiera ziarna prawdy.

Witajcie w utopii, znanej również Szwecją. Szwecja była w ostatnich latach laboratorium eksperymentów społecznych. Szwedzcy przywódcy wierzą, że budują idealne społeczeństwo

- zaczyna się - dość konwencjonalnie zresztą - wstrząsający reportaż Dale'a Hurda. Jakkolwiek jednak teza ta jest uprawniona, zostaje zwłaściwie zmieciona z powierzchni przez "dowody" dziennikarza na jej potwierdzenie. Oto one:

Szwecja była porównywana do kilku państw, które również próbowały zbudować idealne społeczeństwa: Korei Północnej i Związku Sowieckiego. Jeśli nie podoba ci się, jak buduje się tu utopię, nie zostaniesz tu zastrzelony jak w Korei Północnej, ale twoje życie może stać się bardzo szybko bardzo nieprzyjemne. Rozmawialiśmy z kilkoma dziennikarzami, którzy opisywali panującą tu stalinowską atmosferę, w której obywatele boją się powiedzieć czegokolwiek, co mogłoby zostać potraktowane przez media jako rasistowskie.

Głosów wspomnianych dziennikarzy, ani przykładów szwedzkich represji oczywiście tu nie ma. Jest za to informacja, że Szwecja stanie się wkrótce "państwem trzeciego świata". Dowód? Jakiś, nienazwany, raport.

Szwecja nie zostanie państwem trzeciego świata już jutro, ale może stać się nim pewnego dnia, jak wynika z jednego raportu.

Po tej wyczerpującej informacji mamy natomiast wypowiedź niezidentyfikowanej Szwedki, która mówi:

Mieliśmy tu zupełnie dobry kraj, bogaty kraj, ładny kraj. Ale za kilka lat tego już nie będzie.

I to już koniec odkrywczego reportażu, który podsumowuje sam Robertson, przestrzegając:

Szwecja była kiedyś miejscem wolności, swobód i bogactwa. I pomyśleć, że może być teraz zabita przez poprawność polityczną...To pokazuje, co może stać się tu, u nas.

Święte słowa.

Przeczytaj więcej o:  korea , poprawność polityczna , robertson , szwecja

Źródło: YouTube
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Komentowane
na ostro
Czytane
na gorąco

Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Donald Tusk w 2007 r. za "Gazeta Wyborcza"
common