Tutaj jesteś: W Sieci Opinii

W Sieci Opinii

Proza apokaliptyczno-polityczna

Oskar Górzyński 07-08-2014, ostatnia aktualizacja 07-08-2014 15:42
źródło: PAP/serwis codzienny
autor:

Stanisław Żaryn pyta rządzących: "Słyszycie w uszach dudnienie? To wolna Polska idzie po was!"

Mimo że konflikt PiS-u z PO wzbudza w naszym kraju wielkie emocje, to w przeciwieństwie do innych wielkich bojów z naszej historii, jak dotąd nie wzbudził artystycznego fermentu, który zaowocowałby powstaniem wielkich literackich dzieł. Jest tylko Rymkiewicz, a potem długo, długo nic.

Nadzieję na poprawę tego stanu daje portal wPolityce, który często publikuje głosy młodych gniewnych publicystów, których proza wznosi się czasem na poziom czystego artyzmu.  Widać to np. w dzisiejszym, profetycko-apokaliptyczno-wieszczowskim tekście Stanisława Żaryna Nie jest to wprawdzie poezja, ale bardzo przejmująca i odważna proza. Punkt wyjścia może wprawdzie wydawać się błahy: chodzi o (słuszne, dodajmy) wznowienie śledztwa w sprawie organizacji lotów do Smoleńska, ale wszyscy wiemy, że chodzi o coś więcej.

Oddajmy głos Żarynowi i jego natchnieniu.

Doniesienia z ostatnich dni mogą spowodować nie mały ból głowy u ludzi obecnej władzy. Okazuje się, że niszczona przez lata potrzeba odpowiedzialności władzy, wciąż gdzieś się tli...(...)

Pierwsze jaskółki tej zmiany widać już dziś. Tama bezkarności zdaje się pękać.

Rządzący! Słyszycie w uszach dudnienie? To wolna Polska idzie po was!

- grzmi Żaryn. Lecz przestrzega, przytomnie, choć złowieszczo:

Jednak pamiętajmy, że gra trwa, batalia się toczy. I będzie się toczyć do końca. Rządzący już dawno postanowili zagrać bowiem va banque. Nie miejmy więc złudzeń. Rządząca Polską sitwa łatwo się nie podda.

Przeczytaj więcej o:  Obudź się Polsko , PiS , PO , sitwa , Żaryn

Źródło: wPolityce.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Komentowane
na ostro
Czytane
na gorąco

Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Donald Tusk w 2007 r. za "Gazeta Wyborcza"
common