Tutaj jesteś: W Sieci Opinii » Kamera w sieci

Kamera w sieci

Serenada dla Angeli

osk 17-07-2014, ostatnia aktualizacja 17-07-2014 14:12
źródło: YouTube

Dziennikarz niemieckiej telewizji publicznej wyśpiewuje życzenia urodzinowe swojej pani kanclerz

Narzekamy często na nadmierną - i czasem otwartą - sympatię dziennikarzy do rządzących nami polityków. I słusznie, bo rolą dziennikarza nie jest poklepywanie ich po plecach, lecz patrzenie im na ręce - bez względu na nasze sympatie polityczne. Tymczasem rzadko kiedy na konferencjach prasowych pojawiają się trudne pytania, a wywiady z premierem przypominają bardziej towarzyskie pogawędki, niż "grillowanie" polityków. Ale trzeba jedno powiedzieć: mogło by być gorzej.

Dziennikarze mogliby na przykład politykom śpiewać. Tak jak w niemieckiej telewizji ZDF, której dziennikarz na konferencji Angeli Merkel ze wzruszeniem zaintonował "Happy Birthday" (kanclerz Niemiec skończyła właśnie 60 lat). Rezultat był dość żenujący. Zażenowana występem wydała się nawet sama Merkel, która ze zmieszaniem podziękowała dziennikarzowi, lecz dodała, że powinna była go wspomóc, bo "wtedy może brzmiałoby to lepiej".

Cóż, przynajmniej nie śpiewał w chórze.

Przeczytaj więcej o:  Angela Merkel , dziennikarstwo , dziennikarz , Happy Birthday , ZDF

Źródło: YouTube
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Komentowane
na ostro
Czytane
na gorąco

Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Donald Tusk w 2007 r. za "Gazeta Wyborcza"
common