Tutaj jesteś: W Sieci Opinii » Za burta absurdu

Za burta absurdu

Przez pornografię i przemoc do serc wyborców

Oskar Górzyński 13-05-2014, ostatnia aktualizacja 13-05-2014 14:14
źródło: YouTube

Duński parlament namawia do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego kreskówką

Mimo że świat brutalnej, nagiej polityki puka od wschodu do naszych drzwi, my w Europie trwamy i chcemy nadal trwać w beztroskiej postpolityce: gdzie konkretne problemy, rozwiązania i idee przestają przestają mieć znaczenie. Od programu, od dziwnie brzmiących słów takich jak "suwerenność", "bezpieczeństwo" czy choćby "dług publiczny" ważniejsze są teraz wizerunek, "narracja", "obciach" i ,cóż,  "jaja". Widać to szczególnie dobrze w najbardziej pospolitycznych - bo odległych i nie wzbudzających czysto politycznych emocji - wyborach, wyborach do Parlamentu Europejskiego. Aby zmobilizować elektorat do wzięcia udziału w takich wyborach potrzebne są więc tu radykalne środki: takie jak "jajcarskie" reklamy wyborcze, happeningi, czy akcje społeczne przedstawiające wzięcie udziału w głosowaniu jako epokowy, cywilizacyjny wybór. A co jeśli nawet to nie zadziała na znudzone polityką społeczeństwo?

Wtedy trzeba pójść na całość, porzucić wszelką przyzwoitość i dać ludziom to, co naprawdę lubią: seks, krew, superbohaterów i skandal. Do takich wniosków doszedł najwyraźniej duński parlament, który by zachęcić ludzi do udziału w wyborach do PE, stworzył pełną seksu i przemocy kreskówkę.

Jej bohaterem jest Voteman - heros, który zmusza ludzi do głosowania poprzez dekapitację (?), kopniaki i inne krwawe akty przemocy. Do tego sypia z sześcioma kobietami na raz (co jest odpowiednio pokazane w filmie), i używa delfinów jako nart wodnych. Swoją zemstę na niegłosujących egzekwuje dlatego, że pewnego razu zapomniał zagłosować, przez co stracił możliwość wpływu na takie problemy jak "regulacje klimatyczne, dopłaty dla rolników i dozwoloną ilość cynamonu w cynamonowych bułkach".

Zostaliści uprzedzeni. Klikacie "play" na własną odpowiedzialność.

 

 

PS Wygląda na to, że powyższy film okazał się krokiem za daleko nawet dla duńskiego parlamentu, który po protestach oburzonych ludzi porzucił kampanie, którą sam sfinansował.

Przeczytaj więcej o:  Dania , kreskówka , parlament , voteman

Źródło: YouTube
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Komentowane
na ostro
Czytane
na gorąco

Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Donald Tusk w 2007 r. za "Gazeta Wyborcza"
common